O Partičce

Partička je improvizační show. Základem jsou čtyři herci, kteří improvizují při různých hrách. Pořadem provází moderátor Daniel Dangl, který hercům zadává různé hry, jejichž témata určují sami diváci. O hudební doprovod se stará Marián Čurko. Pořad je zpracovaný podle stejnojmenné slovenské verze, která byla inspirována celosvětově úspěšným pořadem Whose Line Is It Anyway?.

Partička

Historie

Původně byla Partička vysílána na Slovensku, kde se několikrát objevili i čeští komici Michal Suchánek a Richard Genzer. První, koho napadlo, že by i v ČR mohl být obdobný pořad, byl Michal Suchánek. Ondřeji Sokolovi byla nabídnuta režie, on však nabídku odmítl a projevil zájem stát se hercem. Právě Sokol pak oslovil s nabídkou hrát v Partičce svého kolegu Igora Chmelu.

Pořad měla původně vysílat televizní stanice Nova, kde tou dobou Suchánek s Genzerem účinkovali v pořadu Mr. GS. Nova však posunula natáčení o půl roku těsně před termínem a herci proto začali shánět jinou stanici, u které by se pořad uplatnil. Touto stanicí se stala TV Prima a první díl se poté na obrazovkách objevil 18. března 2011.

Natáčení Partičky započalo v divadle La Fabrika. Během natáčení v tomto divadle se scéna několikrát změnila. Začátkem roku 2012 se pořad přesunul do prostor RockOpery, kde byla scéna opět výrazně upravena. Divadelní představení, která se nevysílají v televizi, v Praze však probíhají v divadle Broadway.

V prosinci 2014 TV Prima oznámila, že se již nebudou natáčet nové epizody a pořad končí. Herci však zůstali u živých vystoupení Partičky, které probíhaly po celé České republice.

12. října 2015 ohlásila TV Barrandov návrat Partičky na svou stanici pod názvem La Parta. Formát pořadu i herci zůstali stejní. Bylo však odvysíláno pouze 8 dílů, když televize oznámila, že další epizody se již nebudou natáčet.

TV Prima mezitím odvysílala díly Partičky, které měla uschované ve svém archivu a které do té doby nebyly odvysílány.

V srpnu 2017 TV Prima na své tiskové konferenci oznámila, že od podzimu 2017 vrací Partičku na televizní obrazovku. Sestava herců zůstava beze změny až na jednu vyjímku - Ondřeje Sokola střídá Michal Novotný. V bulváru se okamžitě vyrojily fámy o tom, že za odchodem Sokola mohou neshody mezi ním a Michalem Suchánkem. Vysvětlení je však nutné hledat jinde. Sokol moderuje show u konkurenční TV Nova Tvoje tvář má známý hlas a smlouva mu nedovoluje působit také v Partičce.

Ocenění

Partička TýTý

Partička byla díky četným hudebním vystoupením v pořadu svými fanoušky v roce 2011 nominována na Českého slavíka. Přestože by se umístila na čtvrtém místě, pro porušení pravidel byla diskvalifikována. V kategorii zpěváků však herci z Partičky diskvalifikováni nebyli. Nejvýše, na padesátém místě, se umístil Ondřej Sokol.

V divácké anketě Týdeníku Televize TýTý 2011 se stala Partička celkovým vítězem. Další ocenění si odnesla v kategorii Pořad roku. Jednu sošku získal i Ondřej Sokol v kategorii Osobnost televizní zábavy.

V dalším ročníku ankety TýTý se Partička stala Pořadem roku.