Richard "Geňa" Genzer

Richard Genzer

Richard Genzer je český filmový a divadelní herec, komik, moderátor, zpěvák, tanečník a bavič. Narodil se 20. prosince 1966 v Praze a přestože z něj chtěl mít otec fotbalistu, vystudoval taneční konzervatoř, kde již poznal svého kamaráda Michala Suchánka.

Po studiích začal pracovat jako tanečník ve skupině UNO, později vystupoval i v muzikálech. Nejúspěšnějšími byly Krysař, West Side Story a Dracula. V roce 2000 spolu s Michalem Suchánkem, Josefem Cardou a Veronikou Žilkovou účinkoval v zábavném pořadu TV Nova Tele Tele, díky němuž vešel v divácké povědomí. S Michalem Suchánkem pokračoval ve spolupráci i po skončení pořadu Tele Tele na pořadu MR. GS a na internetové televizi Stream.cz v pořadu Kalendář Míši a Ríši.

Spatřit jsme jej mohli v několika filmech, ke kterým patří Kameňák 2 i jeho třetí pokračování, Sněženky a machři po 25 letech nebo Láska za milion.

- zobrazit více - - zobrazit méně -

V současné době (2013) se věnuje na TV Prima tvorbě improvizačního pořadu Partička společně s Michalem Suchánkem, Ondřejem Sokolem a Igorem Chmelou, (2014) v TGM: Talkshow Geni a Míši a v roce 2015 přestoupil s celým týmem Partičky na TV Barrandov, kde založili nový improvizační pořad La Parta. Vídat ho můžeme také v divadle a na divadelních zájezdech, které s Partičkou pořádají.

Jeho exmanželkou je zpěvačka Linda Finková, se kterou má dceru Viktorii (* 2001) a syna Matyáše (* 2008).

Speciální hra Čelovka v době karantény.

Bohouš - Prymula, Princ Charles
Geňa - Nemo

Bohouš - nasraný kohout
Dano - zhulený zajíc
Michal - homosexuální houbař
Mirek - nejrychlejší spermie

Ve hře Tiskovka svolal tiskovou konferenci Michal jako Vladimír Menšík.

Hra Situace na téma Otevírání nákupního centra v Horních Počernicích.

Ve hře Překlad pro neslyšící si pozval Geňa jako moderátor pravidelného pořadu Okénko hostů zahradníka Bohouše.

Bohouš - zaseklá matrioška
Dano - králík na divoko
Michal - škraloup
Mirek - úchylný vodník