Tatiana Vilhelmová

Tatiana Vilhelmová

Tatiana Čecháková, vystupující pod jménem Tatiana Vilhelmová (* 13. července 1978 Praha) je česká filmová a divadelní herečka.

Od deseti do devatenácti let se věnovala baletu a zpěvu v Kühnově dětském sboru a recitaci. Nedokončila studium Státní konzervatoře Praha. Její matka Karla Winklerová žije v Pretorii (JAR), otec na Ukrajině, má o dva roky staršího bratra Viktora a podle svých slov „hromadu nevlastních sourozenců“. Měla několik potenciálních životních partnerů ze světa herců (Pavel Liška) i neherců, v červenci 2005 se vdala za Pavla Čecháka. V roce 2005 se jim narodil syn František, roku 2008 druhý syn Cyril. V lednu 2013 se rozvedli.

Jejím partnerem je herec Vojtěch Dyk. V roce 2013 se jim narodil syn Alois.

- zobrazit více - - zobrazit méně -

V letech 2002 – 2014 byla členkou souboru Dejvického divadla, nadále zde hraje jako host. Několikrát byla nominována na různá ocenění (sedmkrát Český lev, Cena Thálie, Cena Alfréda Radoka, Neviditelný herec). Sedmá nominace na Českého lva 2006 za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Štěstí byla korunována vítězstvím. Ocenění se dočkala i na zahraničních festivalech (Televizní festival Monte Carlo 2001 za snímek Společnice, „Shooting star 2003“ (promo akce při MFF Berlín)).V roce 2017 se účastní 3. řady televizní show Tvoje tvář má známý hlas.

Hra Jazzík na téma Okamura s ošklivou prostitutkou skáče jak orel v krematoriu.

Hra Nespokojený režisér na téma Zrození Ježíše Krista.

Hra Jedno slovo na téma Vietnamské Vánoce.

Párty postavy:

Michal - bramborový salát
Ondra - Ježíšek
Táňa - zlaté prasátko

Hra Opera na téma Konec světa.

Geňa - Chuck Norris
Michal - Papež
Ondra - Václav Klaus
Táňa - šnek

Hra Příběh na téma Jak šel Geňa na přijímačky na filozofickou fakultu.